Достапни линкови

Вашингтон: Буш побара од ОН да ги укине санцкиите спрема Ирак


Американскиот претседател Џорџ Буш побара укинување на економските санкции на Обединетите Нации спрема Ирак. Сега кога Ирак е слободен, Обединетите Нации треба да ги укнат санкциите против таа земја, - рече Буш. Белата Куќа најави дека во врска со тоа наскоро ќе предложи резолуција во Светската организација.
XS
SM
MD
LG