Достапни линкови

Ријад: Државите од персискиот залив ги отфрлаам американските обвинувања


Државите од персискиот залив по состанокот во Ријад ги отфрлија американските обвинувања дека Сирија развива програма за хемиско оружје и оти им дава засолниште на припадниците на соборениот ирачки режим. Заливските држави побараа од Вашингтон и Лондон несогласувањата со Дамаск да ги решат низ дијалог.
XS
SM
MD
LG