Достапни линкови

Њујорк: Анан ќе се сретне со Блер, Ширак, Шредер и Путин


Генералниот секретар на Обединетите нации Кофи Анан оваа недела ќе се сретне со британскиот премиер Тони Блер, францускиот претседател Жак Ширак, германскиот канцелар Герхард Шредер и рускиот претседател Владимир Путин. Тема на разговори обновата на Ирак по завршувањето на воениот напад врз оваа земја.
XS
SM
MD
LG