Достапни линкови

Авганистан: Убиен близок соработник на авганистанскиот претседател


Блискиот соработник и сојузник на авганистанскиот претседател Хамид Карзаи во отпорот против талибанците Хаџи Џијани е убиен во Ургузан, соопшти портпаролот на локалната влада во оваа авганистанска провинција. Засега нема информации кој стоји зад убиството на Џијани.
XS
SM
MD
LG