Достапни линкови

Вашингтон: САД ја критикуваат Турција


Турција направи голема грешка, одбивајки да даде согласност американските сили да се движат преку нејзина територија и да влезат во северниот дел на Ирак, со што војната побрзо би завршила, оцени синоќа вториот човек на Пентагон Пол Волфиц. Нема никакво сомневање дека војната побрзо би завршила доколку денеска имаме една околопна дивизија во северен Ирак, изјави Волфиц.
XS
SM
MD
LG