Достапни линкови

Москва: Спротиставување за ретроактивно одобрување во ОН за воената акција во Ирак


Шефот на руската дипломатија Игор Иванов денеска изјави дека Москва ќе се спротивстави на секој потег на Вашингтон и неговите сојузници да обезбедат ретроактивно одобрување од Обединетите Нации за воената акција во Ирак. Вчера и францускиот претседател Жак Ширак рече дека Франција нема да прифати американско-британска повоена администрација во Ирак.
XS
SM
MD
LG