Достапни линкови

Братислава: Посета на Јошка Фишер


Германскиот министер за надворешни работи Јошка Фишер од денеска е во посета на Словачка, Унгарија и Словенија. Со претставници на властите на овие земји Фишер ке разговара за напорите за мирно разоружување на Ирак како и за проширувањето на Европската унија.
XS
SM
MD
LG