Достапни линкови

Кина: Силен земјотрес над 240 жртви


Над 240 луѓе загинале, а околу илјада се повредени во силниот земјотрес што ја погоди сверо-западна Кина, соопштија локалните власти. Земјотресот бил со јачина од 6,8 степени, според Рихтеровата скала.
XS
SM
MD
LG