Достапни линкови

Багдад: Ирак им предал нови документи на Бликс и Ел Барадеј


Ирак денеска им предал на шефовите на инспекторискиот тим на ОН, Ханс Бликс и Мухамед Ел Барадеј, документација за своето ,,нуклеарно и биолошко,, оружје, соопшти еден анонимен претставник на ОН. Барадеј и Бликс се во посета на Багдад, во нова мисија за тајното оружје на Ирак, каде остварија средба со ирачката делегација. Бликс ги оцени разговорите како успешни.
XS
SM
MD
LG