Достапни линкови

Њујорк: Ирак има уште неколку дена за подобрување на соработката со ОН


,,Ирак има само неколку дена за да ја подобри соработката со инспекторите за рачоружување на Обединетите нации и да ја избегне војната,, соопшти шефот на Меѓународната агенција за атомска енергија Ханс Бликс. Во интервју за Ројтерс, Ел Барадеј додава дека тој и неговиот колега Ханс Бликс, го губат трпението. ,,Сеуште верувам дека можеме да ја победиме војната но, не по секоја цена,, изјави Ел Барадеј.
XS
SM
MD
LG