Достапни линкови

Њујорк: Закани од ирачкиот амбасадор во ОН за САД


Ирачкиот амбасадор во Обединетите нации Мухамед Алдури, предупреди дека муслиманите во целиот свет ќе започнат напади врз американски објекти доколку Соединетите држави ја започнат воената акција врз Ирак. ,,Уверен сум дека интересите на Америка сигурно ќе бидат загрозени во арапскиот и муслиманскиот свет,, изјави Алдури.
XS
SM
MD
LG