Достапни линкови

Скопје: Затворени граничните премини Табановце и Блаце


„Граничниот премин меѓу Македонија и Србија, „Табановце-Прешево“ е затворен за сообраќај поради штрајкот на српските цариници“ соопшти македонското Министерство за внатрешни работи. Во истовреме, соопштува МВР, затворен е и граничениот премин кон Косово, „Блаце-Генерал Јанковиќ“ заради големиот број сообраќајни несреќи.
XS
SM
MD
LG