Достапни линкови

Газа: Забрана за патување на Палестинците пред утрешните избори


Пред утрешните општи избори во Израел, силите за безбедност ги забранија патувањата на палестинците меѓу Газа и Западниот брег, а затворени се и граничните премини со Јордан и Египет. Според истражувањата на јавното мислење, партијата Ликуд на премиерот Ариел Шарон има најголема подршка, но ќе биде многу тешко формирањето на владината коалиција.
XS
SM
MD
LG