Достапни линкови

Багдад: Хусеин изјави дека американските трупи ќе бидат поразени во случај на војна


Ирачкиот претседател Садам Хусеин денеска изјави дека Ирак ги мобилизирал своите сили и оти американските трупи ќе бидат поразени доколку ја нападнат земјата. Багдад, неговите луѓе и раководството, се решени да ги принудат Монголите на нашето време да извршат самоубиство пред неговите врати, - рече Хусеин во неговото телевизиско обраќање по повод дванаесет годишнината од започнувањето на Заливската војна.
XS
SM
MD
LG