Достапни линкови

Брисел: Џејмс Џонс нов командант на НАТО


Американскиот генерал Џејмс Џонс денеска стана нов командант на НАТО за Европа. Тој го замени американскиот генерал Џозеф Ралстон кој на таа функција бече од мај двеилјадитата година.
XS
SM
MD
LG