Достапни линкови

Багдад: Посета на руска делегација


Руска делегација пристигна во Багдад. Целта на посетата е да се се најде политичко решение за ирачката криза, односно да се избегне воен напад врз Ирак, изјави заменк министерот за надворешни работи Александар Салтанов по пристигнувањето во Багдад.
XS
SM
MD
LG