Достапни линкови

Москва: Разговори на премиерот на Јапонија со Владимир Путин


Јапонскиот премиер Јуниширо Коизуми и рускиот претседател Владимир Путин во Москва разговараа за кризата во врска со нуклеарната програма на Северна Кореја и за билатерални прашања. Коизуми оцени дека Русија може да има клучна улога во смирувањето на тензиите со Пјонг Јанг.
XS
SM
MD
LG