Достапни линкови

Газа: Нови жртви Палестинци


Израелската војска уби двајца Палестинци и ја уништи куќата на осомничен милитант, јавуваат агенциите. Палестински очевидци изјавиле дека израелските војници ги убиле лугето додека тие гледале како се движат тенковите низ бегалскиот камп во појасот Газа.
XS
SM
MD
LG