Достапни линкови

Сеул: Јужна Кореа ќе гради највисока зграда во светот


Властите на Јужна Кореја соопштија дека е потпишан прелиминарен договор за изградба на највисоката зграда во светот. Предвидено е зградата која ќе биде бизнис центар да се гради во Сеул и да биде висока 540 метри.
XS
SM
MD
LG