Достапни линкови

Камбера: Австралија ги повика Кина и Русија да за притисок врз Кореа


Австралискиот министер за надворешни работи Александар Даунер ги повика Кина и Русија да влијаат врз Северна Кореја да ја прекине нуклераната програма. Тој изјави дека Австралија со интензивна дипломатска активност се обидува да се одбегне војна во Ирак.
XS
SM
MD
LG