Достапни линкови

Саудиска Арабија: Дозвола за САД за користење за капацитетите на земјата


Саудиска Арабија им дозволи на Соединетите држави да ги користат капацитетите на оваа земја во случај на војна со Ирак, изјавија претставници на Пентагон. Оваа земја е долгогодишен американски сојузник, но повеќе месеци беше неизвесно дали Саудиска Арабија ќе им дозволи користење на својата територија.
XS
SM
MD
LG