Достапни линкови

Босна: Топаловиќ го призна убиството на семејството Анѓелиќ


Босанскиот муслиман Муамер Топаловиќ и призна на полицијата дека го убил три-членото хрватско семејство Анѓелиќ во Костајница. Топаловиќ, кој е припадник на муслиманска екстремистичка организација, изјавил дека убиството го извршил од религиозни и идеолошки причини.
XS
SM
MD
LG