Достапни линкови

Вашингтон: Буш го повика Иран да се приклучи на демократските процеси


Американскиот претседател Џорџ Буш ги повика властите во Иран да се приклучат кон демократските процеси. Ако Иран ги почитува мегународните обврски и дозволува слобода и толеранција, нема да има подобар пријател од Соединетите држави, изјави Буш кој неодамна рече дека Иран е дел од злото заедно со Ирак и Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG