Достапни линкови

ЊУЈОРК: Оценка за ирачката декларација за оружје


Шефот на тимовите за оружје при Обединетите нации Ханс Бликс денеска на затворена седница на Советот за безбедност ќе ги изнесе прелиминарните оценки за ирачката декларација. Американските власти соопштуваат дека веднаш потоа државниот секретар Колин Пауел и американскиот амбасадор Џон Негропонте ќе го соопштат ставот на Вашингтон во врска со ова прашање.
XS
SM
MD
LG