Достапни линкови

Осло: Картер ќе ја прими Нобеловата награда за мир


На поранешниот американски претседател Џими Картер денеска во Осло, Норвешка ќе му биде доделена нобеловата награда за мир. Картер ја доби наградата за неговите напори за промовирање на мирот во изминатите две декади. Наградите од областа на економијата, медицинитата, физиката, хемијата и литературата ќе бидат доделени во Стокхолм, Шведска.
XS
SM
MD
LG