Достапни линкови

Пекинг: Кина демантира вмешаност во испорака на радарски систем на Ирак


Кина демантира дека е вмешана во трансфер на украинските радарски системи во Ирак. Портпаролот на кинескиот министер за надворешни работи, Конг Куан изјави дека не знае дали американската влада побарала од Кина повеќе информации за точната локација на радрските системи.
XS
SM
MD
LG