Достапни линкови

Вашингтон: САД бараат запирање на израелските воени акции


Соединетите држави бараат израелските воени акции на палестинска територија да завршат што е можно побрзо поради страдањата на цивилното население. Портпаролот Ричард Баучер изјави дека сепак Вашингтон го подржува Израел во борбата против тероризмот.
XS
SM
MD
LG