Достапни линкови

Багдад: Бликс и Ил Барадеи заминаа од Ирак


Шефовите на инспекторската мисија Ханс Бликс и Мохамед Ел Барадеи денеска си заминаа од Багдад со повик до Ирак да понуди цврсти докази дека нема оружје за масовно уништување. Во Багдад остана група експерти кои го подготвуваат официјалниот почеток на инспекцијата, најавен за 27-ми овој месец.
XS
SM
MD
LG