Достапни линкови

Либан: Три експлозии пред три американски ресторани


Три бомби изутрината експлдираа пред три американски ресторани за брза храна во Либан. Полицијта соопшти дека рестораните биле затворени и дека нема повредени. Оваа година имаше други два слични напади врз американски ресторани во Либан.
XS
SM
MD
LG