Достапни линкови

Пекинг: Приведени две лица


Кинеската полиција од безбедносни причини привела две лица за време на одржувањето на седум деневниот конгрес на комунистичката партија во Пекинг што започна вчера. Едниот од приведените е организатор на протести во Кина во 1989-та година а другиот е член на забранетата црква.
XS
SM
MD
LG