Достапни линкови

Њујорк: САД ќе ја презентираат резолуцијата за Ирак


Соединетите американски држави денеска во Советот за безбедност на Обединетите нации треба да ја презентираат ревидираната нацрт резолуциај за Ирак. Американски претставници велат дека Бушовата администарција се надева дека за резолуцијата ќ се гласа на крајот на неделава, но според други диполомати може да бидат неопходни натамошни преговори.
XS
SM
MD
LG