Достапни линкови

Вашингтон: Буш се вклучи во изборната кампања за Конгресот и Сенатот


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска започна пет дневна кампања низ 16 американски држави за кандидатите од неговата Републиканска партија за делумните избори за Конгресот и Сенатот што треба да се одржат на петти идниот месец.. Како што јавуваат агенциите, инересна ке биде сенаторската трка во Минесота каде што поранешниот вице потпретседател, 74 годишниот Волтер Мондејл го зазеде кандидатското местото на сенторот Пол Велстон кој загина минатата недела во авионска несреќа.
XS
SM
MD
LG