Достапни линкови

Луксембург: завршија разговорите на шефовите на дипломатиите на земјите од ЕУ


Министрите за надворешни работи на Европската Унија денеска ги завршија дводневните разговорите во Луксембург во врска со планираното прошируавње на Унијата. На продолжението на средбата тие ќе се фокусираат на прашањето за руските енклави во Калинград кои за Русија треба да станат поизолирани кога Литванија и Полска ке влезат во Унијата.
XS
SM
MD
LG