Достапни линкови

Париз: Средба меѓу Ширак и Шредер


Денеска во Париз ќе се одржи уште состанок меѓу претседателот Жак Ширак и германскиот канцелар Герхард Шредер. Според известувањата, двајцата лидери ќе разговараат за разликите во Европската Унија околу финасиските услови на кандидатите за полноправно членоство во финалната фаза од преговорите.
XS
SM
MD
LG