Достапни линкови

Грозни: 16 полицајци загинале


Шеснаесет проруски чеченски полицајци загинале, а 9 биле повредени од експлозија во полициската станица во Грозни, јави итар-тасс. Јавниот обвинител Николај Костушенко оцени дека станува збор за терористички акт.
XS
SM
MD
LG