Достапни линкови

Астана: Потпишан договор за економска соработка меѓу Словенија и Казахстан


Претседателите на Казахстан и Словенија Нурсултан Назарбаев и Милан Кучан во Астана потпишаа договор за трговска и економска соработка. Назрабаев по разговорите изјави дека на Словонија гледа како на земја можна европска рута за казахстанската нафта.
XS
SM
MD
LG