Достапни линкови

Вашингтон: Русија подготвена за превентивни акции против чеченските бунтовници


Рускиот министер за одбрана Сергеј Иванов рече дека неговата земја е подготвена да преземе превентивни акции против чеченските герилци доколку тие се обидат да ја минат руско-грузиската граница. Министерот Иванов кој е во посета на Соединетите Американски Држави прецизира дека руските сили ќе дејствуваат во случај герлиците да и се приближат на петанесет километри на руската граница.
XS
SM
MD
LG