Достапни линкови

Израел: Уапсени 23 Палестинци


Израелската војска уапси 23 Палестинци обвинети за непријателски активности. Ова е резултатот на акцијата за потрага по палестински милитанти во областа Газа, соопштија воени извори.
XS
SM
MD
LG