Достапни линкови

Кашмир: Прва рунда од регионалните избори


Во индискиот дел на Кашмир денеска започна првата рунда на регионалните избори за новиот парламент на оваа покраина. Индија покрена голема акција во која илјадници полицајци и војници треба да ги обезбедат изборите од вооружени инциденти од исламските сепаратистички организации. Вчера тие во заседа, како што јавуваат агенциите, нападнале еден конвој при што убиле две лица.
XS
SM
MD
LG