Достапни линкови

Индија: 105 загинати во железничката несреќа


Билансот на загинатите во железничката несреќа што во понеделникот се случи во Индија се искачи на 105 луѓе. Возот што сообраќал на релација Калкута – Њу Делхи излезе од шините и неколку вагони се урнаа во река. Причина за несреќата сеуште не е утврдена.
XS
SM
MD
LG