Достапни линкови

Ирак: Хусеин е сигурен во победа при евентуален воен напад


Ирачкиот преtседател Садам Хусеин е уверен дека ќе победи и во случај на воен напад врз неговата земја. Победата е извесна - безоглед на видот на оружјето со кое располага непријателот – се вели во пораката на Хусеин испратена до, како што е речено ирачкиот народ, арапската нација и сите слободни луѓе во светот.
XS
SM
MD
LG