Достапни линкови

Косово: Заплането оружје и муниција


Во близина на Качаник на Косово е запленета голема количина оружје и муниција, соопшти синоќа КФОР. Акцијата е извршена вчера и во неа учествуваа припадници на КФОР,УНМИК и локалната полиција.
XS
SM
MD
LG