Достапни линкови

Белград: Коштуница ќе се кандидира за претседател на Србија


Југословенскиот претседател Воислав Коштуница денеска изјави дека му предложил на главниот одбор на неговата Демократска партија да го кандидира за претседател на Србија. Коштиница , како што јави Бета , ова го рекол на прес конференција на владата во сенка на ДСС.
XS
SM
MD
LG