Достапни линкови

САД: Барање Русија да го почитува ембаргото на ОН кон Ирак


Соединетите Американски Држави бараат од Русија да го почитува ембаргото на Обединетите Нации кон Ирак. До ова доаѓа по објавените намери на Москва и Багдад да склучат спогодба за економска соработка во висина од 40 милијарди долари. Оваа спогодба треба да биде во согласност со режимот на санкциите кон Ирак, изјави портпарол на Белата Куќа Ари Флајшер.
XS
SM
MD
LG