Достапни линкови

САД: Хјуман Рајтс Воч бара земјите во светот да се спротистават на уцените на САД


Директорот на Хјуман Рајтс Воч Кенет Рот побара од земјите во светот да му се спротивстават на , како се наведува, уценувањето на Вашингтон за воена помош во замена за имунитет на американските војници пред меѓународниот кривичен суд. Рот заканите на САД дека ќе ја запрат воената помош за оние земји кои не склучат билатерален договор за имунитет ги оцени како празно заплашување.
XS
SM
MD
LG