Достапни линкови

Русија: 26 деца во болница поради епидемија на менингитис


Во епидемија на вирусен менингитис на рускиот далечен Исток најмалку 26 деца се хоспитализирани. Се препоставува дека изворот на заразата е во водите на реката Амур.
XS
SM
MD
LG