Достапни линкови

Вашингтон: Буш ќе биде трпелив во справувањето со режимот на Хусеин


Американскиот председател Џорџ Буш најави дека ќе биде трпелив и ќе ги испита сите можности пред да донесе решение како да се справи со режимот на Садам Хусеин во Ирак. Истовремено, во јавното обраќање до нацијата, шефот на ирачката држава изјави дека Багдад не е исплашен од заканите и е подготвен да одговори на секој напад.
XS
SM
MD
LG