Достапни линкови

Кореа: Разговори на министерско ниво


Северна и Јужна Кореа се согласија за одржување разговори на министерско ниво . Ова е резултатот на преговорите на претставниците на владите на двете земји посветени на можностите за обнова на дијалогот меѓу Сеул и Пјонгјанг.
XS
SM
MD
LG