Достапни линкови

Тирана: Изгласана новата влада


Албанското собрание синоќа со мнозинство гласови и даде поддршка на новата влада на Фатос Нано. Тој изјави дека неговиот кабинет ќе ги продолжи реформите и активностите за интеграција на Албанија во евроатланските структури. Опозицијата на Сали Бериша гласаше против новата албанска влада.
XS
SM
MD
LG