Достапни линкови

Белград: ДОС ја исклучи партијата на Коштуница од коалицијата


Претседателството на ДОС донесе решение да ја исклучи Демократската партија на Србија од владеачката коалиција. Решението за исклучување на партијата на која и припаѓа југословенскиот претседател Коштуница го поддржале повеќето партии членки на коалицијата.
XS
SM
MD
LG